Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram Silinen Fotoğrafları Kurtarmanıza İzin Verecek

Instagram uygulamasında sildiğiniz fotoğrafları kurtarmak artık mümkün! Nedeni her ne olursa olsun son 30 gün içerisinde sildiğiniz fotoğrafları geri yükleyebilirsiniz. Günümüzün en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan Instagram sürekli güncelleniyor. Bu sayede kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak hedefleniyor.

Hesap kullanıcılarının korkulu rüyalarından biri olan hack saldırısı gibi nedenlerle binlerce hesap kullanılamaz hale gelir. Hesap sahiplerinin mağduriyetini gidermek isteyen Instagram yetkilileri fotoğraflarınızı geri alabilmenizi sağlayacak. Bunun yanı sıra videolarınızı da geri almak mümkün olacak. “Yakın zaman önce silinenler” adıyla güncellemeye eklenen özellik çok dikkat çekti. Buna göre siz fotoğraflarınızı silseniz dahi sunucularda 30 gün boyunca saklanacak. Bu sayede kararınızı değiştirirseniz fotoğraflarınızı geri yükleyebileceksiniz. Maalesef ki henüz çok önceden sildiğiniz fotoğrafları alabilmeniz mümkün değil.
Aklınıza “Fotoğrafları kurtarabiliyorum, peki hikâyeler ne olacak?” gibi bir soru gelebilir. 24 saat boyunca görünür olan hikayelerinizi sildiyseniz endişe etmeyin. Hikayeleriniz kalıcı olarak silinmeden önce 24 saat klasörde duracak. Tekrar paylaştığınızda 24 saat boyunca silmezseniz hikaye arşivinize eklenecek. Bu özelliği kullanmak için ayarlar > hesap > son silinmiş seçeneklerine tıklamanız yeterlidir. Tüm bu yeniliklerden yararlanabilmek için uygulamanızın güncel olması gerekir. Henüz güncellemediyseniz uygulama mağazanız üzerinden Instagram’ı bularak “güncelle” seçeneğine tıklayınız. Son sürüme yükseltilen uygulamanız sayesinde en son çıkan özellikleri kullanma ayrıcalığına erişebilirsiniz.