YouTube Para Kazanmayı Aktif Etmek

Youtube Para Kazanmayı Aktif Edin

Youtube para kazanma özelliğini aktif etmek için ekranın sağ üst köşesindeki profil fotonuzdan “youtube stüdyo” kısmına tıklamalısınız. Karşınıza çıkan ekranın solundaki panelde para kazanma seçeneği vardır. Para kazanma şartlarını sağlıyorsanız bu adımdan sonra Youtube iş ortağı programına kabul edileceksiniz. Henüz yeni olduğunuz için sadece video reklamcılığına erişebilseniz de kanalınız büyüdükçe süper sohbetlere, ürün satışlarına ve üyelikler bölümlerinin kullanım açılacaktır.

Programa kabul edildikten sonra ayarlar bölümünden para kazanmayı açmalısınız. Bu özellik aktif olduktan sonra tüm yüklemelerinize reklam eklenecektir. Ancak reklamın videonun hangi saniyesine ekleneceği belli değildir. 10 dakikadan daha uzun süreli videolarınız varsa istediğiniz zamana video koyabilirsiniz. Video başlamadan önce, devam ederken ya da sonuna reklam ekleyebilirsiniz.

Youtube Para Kazanmayı Pasif Yapın

Youtube videoları için “para kazanmayı neden kapatayım” gibi bir soru aklınıza gelebilir. Kanalınızın tanıtım videosunda reklam olması kullanıcılar üzerinde olumsuz etki bırakabilir. Bu nedenle çoğu hesap sahibi tanıtım videosuna reklam eklemez. Anlaşma yapılan markanın ürünlerinin tanıtıldığı videoya da reklam koymak iyi olmayacaktır. Çünkü markaya rakip firmaların reklamları çıkabilir. Böyle bir şeyin olması videonun amacına ulaşamamasına neden olacaktır. Bir de kamu yararına bilinçlendirme, farklılık oluşturma gibi amaçlarla hazırlanan videolar vardır. Bu videolara da rastgele ekrana çıkacak olan reklamlardan koymak uygun olmayacaktır. Böyle durumlarda içerikteki para kazanma özelliğini pasif ederek, videonuzdaki reklamları kaldırabilirsiniz .